21-06-2023, 12:05 Oxunub: 2470

Konfrans Liqası: “Neftçi”, “Qəbələ” və “Sabah”ın rəqibləri məlum olur - YENİLƏNİR
















UEFA Konfrans Liqasının II təsnifat mərhələsinin püşkatması öncəsi klubları qruplara bölüb.

Oxu.Az xəbər verir ki, Azərbaycan təmsilçilərinin də mümkün potensial rəqiblərinin sayı azalıb.

Püşkdə səpələnmişlər səbətində yer alacaq “Neftçi” ilk raundda “Voyvodina” (Serbiya), “Jelezniçar” (Bosniya və Herseqovina) – “Dinamo” (Minsk, Belarus) cütünün qalibi, “Tirana” (Albaniya) – “Dinamo” (Batumi, Gürcüstan) cütünün qalibi, “Debretsen” (Macarıstan) və ya “MOİK 1948”lə (Bolqarıstan) üz-üzə gələcək.

Səpələnməmişlərdən olan “Sabah” ÇFR (Rumıniya), “Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail), “Legiya” (Polşa), “Dunayska Streda” (Slovakiya) - “Dila” (Gürcüstan) cütünün qalibi və ya “Makedoniya GP” (Şimali Makedoniya) - RFS (Latviya) cütünün qalibi ilə qarşılaşacaq.

“Qəbələ” isə “Fənərbağça” (Türkiyə), PAOK (Yunanıstan), “Omoniya” (Kipr), “Vaduts” (Lixtenşteyn) - “Neman” (Belarus) cütünün qalibi və ya “Hegelman” (Litva”) - “Şkupi” (Şimali Makedoniya) cütünün qalibinə rəqib olacaq.

Qeyd edək ki, Konfrans Liqasında II raundun oyunları iyulun 27-də və avqustun 3-də keçiriləcək.

09:16

Bu gün UEFA Konfrans Liqasında II təsnifat mərhələsinin püşkü atılacaq.

Oxu.Az xəbər verir ki, turnirdə ölkəmizi təmsil edəcək “Neftçi”, “Qəbələ” və “Sabah”ın rəqibləri məlum olacaq.

Avropa futbol qurumunun İsveçrənin Nyon şəhərindəki mənzil-qərargahında baş tutacaq tədbir Bakı vaxtı ilə saat 15:00-da başlayacaq.

II raundun 90 komandasından 59-u məlumdur. Digər 31 klub I təsnifat mərhələsindən gələcək. İlk duellərin qaliblərindən 14-ü səpələnmişlər, 17-si isə səpələnməmişlər səbətində olacaq.

UEFA Konfrans Liqası

II təsnifat mərhələsi

Səpələnmişlər: I təsnifat mərhələsindən gələcək 14 cütün qalibi, “Brügge” (Belçika), “Bazel” (İsveçrə), “Gent” (Belçika), “Fənərbağça” (Türkiyə), ÇFR (Rumıniya), “Midtüllan” (Danimarka), PAOK (Yunanıstan), “Makkabi (Təl-Əviv, İsrail), “Viktoriya” (Çexiya), “Budo-Qlimt” (Norveç), “Lex” (Polşa), “Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail), “Yurqarden” (İsveç), APOEL (Nikosiya, Kipr), “Beşiktaş” (Türkiyə), ÇSKA (Sofiya, Bolqarıstan), “Tvente” (Niderland), “Riyeka” (Xorvatiya), “Gimaraeş” (Portuqaliya), “Styaua” (Rumıniya), “Legiya” (Polşa), “Rusenborq” (Norveç), “Spartak” (Trnava, Slovakiya, AEK (Larnaka, Kipr), “Omoniya” (Kipr), “KuPS” (Finlandiya), “Neftçi” (Azərbaycan), “Osiyek” (Xorvatiya), “Hibernian” (Şotlandiya), “Aris” (Saloniki, Yunanıstan), “Austriya” (Avstriya);

Səpələnməmişlər: I təsnifat mərhələsindən gələcək 17 cütün qalibi, “Petrokub” (Moldova), “Drita” (Kosovo), Voyvodina” (Serbiya), “Adana Demirspor” (Türkiyə), “Lütsern” (İsveçrə), “Vorskla” (Ukrayna), “Bohemians” (Çexiya), “Orxus” (Danimarka), “Beytar” (İsrail), “Hammarbü” (İsveç), “Kalmar” (İsveç), “Levski” (Bolqarıstan), “Kauno” (Litva), “Poqon” (Polşa), “Zalaeqerseq” (Macarıstan), “Keçkemet” (Macarıstan), “Debretsen” (Macarıstan), “Sepsi” (Rumıniya), “Qəbələ” (Azərbaycan), “Borats” (Bosniya və Herseqovina), “ÇSKA 1948” (Bolqarıstan), “Sabah” (Azərbaycan), “Ordabasi” (Qazaxıstan), “Aktobe” (Qazaxıstan), “Çelye” (Sloveniya), “Auda” (Latviya), “Differdanj” (Lüksemburq), “Torpedo BelAZ” (Belarus).

İngiltərə İtaliyaya, Almaniya Macarıstana uduzdu İngiltərə İtaliyaya, Almaniya Macarıstana uduzdu İdman TAP-ın 90,5 faizi tamanlanıb TAP-ın 90,5 faizi tamanlanıb Gündəm / İqtisadiyyat Azərbaycan millisinin yer alacağı səbət bəlli oldu - “AVRO-2024” Azərbaycan millisinin yer alacağı səbət bəlli oldu - “AVRO-2024” İdman Türkiyə Albaniyaya, Fransa İslandiyaya qarşı - Yenilənir Türkiyə Albaniyaya, Fransa İslandiyaya qarşı - Yenilənir Gündəm / İdman "Qarabağ"ın bütün potensial rəqibləri müəyyənləşdi - SİYAHI "Qarabağ"ın bütün potensial rəqibləri müəyyənləşdi - SİYAHI İdman